26 березня 2019 року в Кам’яноярузькому НВК відбулося ІІ засідання школи педагогів нової формації, в якому взяли участь 12 педагогічних працівників району. Епіграфом заняття стали слова Джона Дьюі «Якщо ми будемо навчати сьогодні так, як ми навчали вчора – ми вкрадемо в наших дітей завтра».
Заступник директора з навчально-виховної роботи В. Андрєєва познайомила присутніх із сучасними технологіями підвищення мотивації учнів до здобуття знань та якісного засвоєння матеріалу через використання інформаційно-комунікаційних технологій, та як використовувати мобільні телефони в навчально-виховному процесі. Під час практичної роботи учасники школи створювали відеоролики, ментальні карти та познайомилися зі створенням інфографіки. Директор школи С. Сазонов познайомив присутніх з характеристиками поколінь в інформаційному повідомленні «Покоління Х,У,Z в одному кабінеті». Учасники «Школи педагогів нової формації» поділилися своїми знахідками та надбаннями. В. Андрєєва розповіла, що на її уроках учні за допомогою телефонів шукають навчальний матеріал в пошукових системах, використовують енциклопедичний матеріал, знаходять відео, презентації, ілюстрації, користуються електронними підручниками, аудіо книгами, мобільними тестами. За допомогою QR-кодів на уроках проводяться квести, віртуальні екскурсії, учні в групах працюють з документами, створюють таблиці.
Під час практичної роботи учасники навчилися створювати навчальні відеоролики та інфографіку. Створені роботи були цікавими та оригінальними.
Директор школи С. Сазонов у своїй презентації «Покоління Х,У,Z в одному кабінеті» проаналізував медіа навички та медіа вподобання людей трьох поколінь, порівняв можливості дорослих і потреби дітей з точки зору роботи з інформацією, виявив моменти, коли ж саме і чому дитина стає гаджетозалежною і перестає чути дорослих. Результатом роботи стало визначення шляхів партнерства між поколіннями Х,У,Z для підвищення якості освітнього процесу.
Під час роботи семінару панувала атмосфера креативності, єднання вчителів різних спеціальностей, але всіх об’єднувало одне – прагнення до змін і оновлення сучасної Української школи. Сподіваємося, що почуте учасниками захочеться неодмінно втілити в життя та поділитися своїми знаннями в закладах освіти зі своїми колегами.